Светски дан вода 22.03.
Ученици који похађају предмет „Чувари природе“ писали су о овом дану:
Виктор Михаиловић
Светски дан вода треба да нас подсети да је вода неопходна за живот свих живих бића. Иако је више од 70 процената воде на Земљи, само два посто је за пиће. Људи загађују реке и подземне воде.
Били смо на рекреативној настави на излету и видели како се испира злато у реци Пек. Сада је та река јако загађена, изгледа као блато. Рађене су анализе и показало се да има тешких метала који су штетни за читав живи свет.
Много људи се бори за здраву животну средину. За Светски дан вода у Србији се организује акција Ко воду брани на правој је страни.
Вук Патлиџановић
Светски дан вода обележава се сваке године 22. марта, од 1992. године. Овим даном се подсећамо на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света. Ми понекад заборавимо да смо срећни зато што имамо воду за пиће.
Свако од нас може да утиче тако што рециклирамо, не загађује, не баца ђубре у реке и било би лепо да свако засади и по неко дрво или биљку.
Филип Килибарда
Овогодишњи Светски дан воде посвећен је теми ВРЕДНОВАЊЕ ВОДЕ. Он се облележава 22. марта од 1992. године. Иако је 73% површине Земље вода, само 2% од ње је за пиће. Та вода је екстремно угрожена због раста броја становника, све веће потражње у пољопривреди и индустрији као и погоршања последица климатских промена. Велика претња пијаћој води на Земљи су разни облици загађења. Индустријско загађење угрожава реке у Србији. Не смемо загађивати воду и морамо је штедети, да нам потраје!