"Фестивал кратких драмских форми деце Београда - меморијал Драгослав Симић"

насловна

„Фестивал кратких драмских форми деце Београда – меморијал Драгослав Симић“

Градско такмичење у глуми- 19.Фестивал кратких драмских форми деце и младих Београда, меморијал “Драгослав Симић“, у организацији Пријатељи деце Београда, одржано је 8.и 9.5.2019. године на великој сцени Центра за културу и образовање у Раковици. Драмску групу на општини Врачар представљало је одељење II/2 наше школе са представом “Зачарана принцеза“. У конкуренцији изузетно квалитетно осмишљених и одиграних комада, стручни жири Бранка Пујић, редовни професор на Факултету драмских уметности и Светлана Сретеновић, дипломирана глумица и драмски педагог, препознали су “Зачарану принцезу“ као најбоље ђачко драмско остварење. Наша представа је освојила две награде- III место за најбољу представу и награду за сценски говор. Посебно признање припало је учитељици Мирјани Аврамовић за драмско-педагошки рад читавог пројекта. Ученици су од првог дана уживали у раду на представи, откривајући и реализујући своје таленте у области сценске уметности и, најважније од свега, сјајно се дружили и међусобно подржавали и мотивисали једни друге. Награда нас је све обрадовала и пружила додатни подстицај да и убудуће негујемо ову форму и са поносом представљамо нашу школу на такмичењима.

Мирјана Аврамовић

професор разредне наставе