Час о другарству ученика I/2

Другарство I/2 у речи и на делу

Иако су тек сели у школске клупе, ученици I/2 чини се да су већ спознали да је успостављање и учвршћивање другарских веза и односа оно најважније у периоду школовања. Подстакнути од давнина познатом народном изреком “Од колевке па до гроба најлепше је ђачко доба”, ђаци овог одељења уз помоћ своје учитељице Мирјане Аврамовић, први јавни час, одржан 28. децембра 2017. године, тематски су везали за другарство, а његов програм испунили песмама, брзалицама и маштовитим драмским импровизацијама утемељеним на народном и књижевном литерарном стваралаштву.

Радошћу и лепотом стварања, ђаци су испунили свечану салу школе, која, иако велика, једва да је била довољно пространа да прими све заинтересоване да погледају њихов јавни час. У духу празничног расположења, ученици I/2 честитали су посетиоцима наступајућу годину и захвалили на указаној пажњи. Такође, свим људима у нашој земљи, они су упутили најлепше жеље за 2018. годину посредством Телевизије Студио Б.

Мирјана Аврамовић

професор разредне наставе