Саградио бих штит најјачи на свету

naslovna

Саградио бих штит најјачи на свету

Поводом Светског дана озонског омотача одржано је пет радионица 4. и 6. разреда. Осим еколошких, циљеви су били и међусобно упознавање ученика, долазак у будући кабинет и сусрет са наставницом географије. После кратког увода, шестаци су кроз питања увели млађе другаре у тему. Многима се допало управо то што су час водили ученици, а не професор. Затим смо сви заједно одгледали филм „Ози озон“ који су ученици оценили као занимљив, поучан и за већину ученика најбољи део радионице. Уследила су кратка питања о филму и попуњавање евалуационих листића на којима смо после пронашли занимљива виђења самог часа, али и прегршт идеја како спасити озонски омотач (о чему можете читати у прилогу). Оцена о занимљивости је била позитивна,  о припремљености ученика половична, са показаним личним знањем нису били баш задовољни јер се нису сви снашли у одговарању, али су сви нешто ново сазнали и поново би дошли на сличан час. Један од предлога је био и да се овакве радионице чешће држе и на друге теме.

Кликом на линк можете погледати „Шта ми се допало“

slika_01
slika_02