Показна вежба „Земљотрес“

naslovna

Показна вежба „Земљотрес“

После више од 30 година (мало ко се сећа да смо нешто слично радили 80-тих година прошлог века), одржана је вежба евакуације у случају земљотреса. Часови теорије у организацији Црвеног крста Врачар, одржани су прошлог петка, а сада је на ред дошла практична примена наученог. Сви запослени, сви ученици и сви који су се у том тренутку затекли у нашој школи, учестовали су у овој вежби. Сирене за почетак земљотреса огласиле су се у заказано време у обе смене, а онда су сви поступили по инструкцијама и после неколико тренутака проведених испод клупа, тачно по плану евакуације, без панике и галаме, напустили пколу. Зборно место и пребројавање било је у Неимарском парку, после чега смо се вратили на наставу.