Ликовни конкурс 2020. за дечју недељу

naslovna_01

Ликовни конкурс 2020. за дечју недељу

|   Најаве

Пријатељи деце Београда и општинска удружења Пријатеља деце током трајања Дечије недеље организоваће ,,onlineликовни конкурс на тему Шта у мом срцу лежи…“

Право учешћа на конурсу имају сва деца из основних и средњих школа Врачара и то у три категорије:

а) категорија млађих разреда (1 – 4 разред);

б) категорија старијих разреда (5 – 8 разред);

в) категорија средњих школа (1 – 4 разред).

Цртежи се могу радити на  блоку бр. 4. или бр. 5, у акварел или темпера техници, воштаним или дрвеним бојицама.

Уз сваки цртеж неопходно је приложити папирић са читко исписаним следећим подацима: име и презиме аутора рада, разред и одељење аутора, годину израде цртежа, назив школе, назив општине на којој се налази школа, контакт телефон и имејл адреса аутора рада или ментора.

Неопходно је фотографисати цртеж заједно са папирићем постављеним испод или поред рада, и фотографију послати у JPG формату (молимо да цртежи не буду у PDF формату, стављени у word документе, или са додатим ефектима, односно филтерима за фотографију) свом ментору (професору разредне наставе//предметном наставнику).

Школе своје најуспешније фотографије радова, до 5 радова у свакој категорији, достављају електронским путем општинским удружењима Пријатеља деце до                             15.09.2020 г.

Општинска удружења након жирирања, достављају фотографије најуспешнијих ликовних радова у свим техникама  удружењу Пријатељи деце Београда најкасније до 27. септембра 2020. године.

Одабир најбољих радова на градском нивоу вршиће се ,,online”, односно гласањем на фејсбук страни Пријатеља деце Београда. Гласање ће се вршити путем лајкова, где један лајк значи један глас за одређени рад детета. током трајања Дечије недеље од 05. октобра са почетком у 12 сати, па до 11. октобра 2020. године у 12 сати, након чега ће се објавити победници.

С поштовањем,

ДРАГИ  ВЕЛИЧКОВИЋ