Литерарни успеси Андреја Буквића
Андреј Буквић, ученик одељења 6/1, остварио је запажене успехе на више литерарних конкурса широм Србије и још једном показао свој изузетан таленат за писање.
На конкурсу за васкршње издање Зборника „300 најбољих литерарних радова младих аутора до 19 година“, који је организовало „Удружење младих талената“, Андреј је учествовао са радом на тему „Ускрс кроз очи младих“. Његово дело уврштено је међу 300 најбољих радова младих писаца у Србији и објављено у Зборнику.
И то није све. Андреј је учествовао на још два конкурса. Прво је недавно освојио похвалу на традиционалном литерарном конкурсу „Деца међу нарцисима“ који је одржан на Златибору. Његова песма „Дан за осмех“ нашла се у збирци награђених радова.
Затим је и на 26. Табла фесту у Нишу освојио две прве награде и од стручног и од дечијег жирија у категорији старијих основаца. Учествовао је са више радова и сви су награђени. Свечано уручење награда обавиће се 1. јуна у Нишу.
Честитамо Андреју на изузетним успесима и желимо му још много инспирације и признања у даљем стваралаштву!

