Радионица I/2 у сусрет Васкрсу

vaskrs-I2

Радионица I/2 у сусрет Васкрсу

У сусрету Највећем хришћанском празнику Васкрсу, учитељица Мирјана Аврамовић са својим одељењем I/2 организовала је образовно-креативну радионицу у Етнографском музеју под називом „Шарање јаја традиционалним техникама“. Ученици су имали прилику да се упознају са једном од најстаријих техника украшавања јаја. Писаљком и воском деца су исцртавала на јајима шаре које се чувају у збирци музеја. Затим су фарбала јаја природним бојама, уз помоћ народног уметника који је водио радионицу.

Радионицом су обухваћени наставни садржаји из више наставних предмета. Посебан значај радионице има упознавање са традицијом и српском културом, која чини део целокупне светске баштине. Наравно, поред путовања кроз народно наслеђе, деца су имала сјајно дружење, у оквиру ког су размењивала идеје и делила радости наступајућег празника.

Мирјана Аврамовић
                       професор разредне наставе