Музика праисторије-музичко племе

muzika-praistorije

Музика праисторије-музичко племе

У оквиру обраде наставне теме „Музика праисторије“, ученици петог разреда на часу музичке културе су подељени у две групе. Свака група је представљала једно племе, а свако племе је добило задатак да осмисли име свог племена и направи што разноврсније маске, музичке инструменте и реквизите у стилу епохе.

Предлог и идеју како да направе маске и инструменте добили су на часу путем видео-туторијала, али, наравно, могли су и сами да осмисле потпуно другачије. Такође, осмишљавали су сами мелодије, а за текст песама користили су речи у стилу епохе-мунга, банга..

Погледајте неке од најзанимљивијих радова ученика петих разреда:

Марко Туцаковић, Елена Пајић, Срна Грујић, Лука Килибарда, Симеон Николић, Маша Зорић, Вера Влајић, Шифмилер Зара, Хана Марковић, Павле Митровић, Хелена Николић, Лазар Стојановић, Марко Антинопулос, Михаило Ђукић.