Дечија недеља ''Дете је дете да га волите и разумете'' 4-10.10.

decija-nedelja

Дечија недеља “Дете је дете да га волите и разумете“ 4-10.10.

|   Најаве

И ова Дечија недеља прилика је да деца остану у средишту друштвених настојања да буду заштићена и срећна, да живе у подстицајном, здравом и сигурном окружењу у коме могу да остваре максимум својих потенцијала. То се постиже континуираном бригом о заштити, унапређењу и промоцији дечијих права у којој учествују сви релевантни друштвени актери.

Стога ће ове године, Дечија недеља бити обележена под слоганом, чија инспирација су стихови песме “Дете“, нашег великог песника Љубивоја Ршумовића:

ДЕТЕ ЈЕ ДЕТЕ ДА ГА ВОЛИТЕ И РАЗУМЕТЕ

Дечија недеља је уједно и најрадоснија седмица у години, обележена пуним учешћем деце у свим програмима који је прате и у којима деца имају прилику да покажу своје таленте, вештине и способности, а одржаће се под покровитељством  Министарства за бригу о породици и демографију.