30 година Конвенције Уједињених нација о првима детета

dečja-nedelja-zdrava-hrana-(35)

07.10- 11.10 – 30 година Конвенције Уједињених нација о првима детета

|   Најаве

Дечија недеља обележава значајан јубилеј

30 година Конвенције Уједињених нација о првима детета. Њен мото је

ДА ПРАВО СВАКО – ДЕТЕ УЖИВА ЛАКО
Спремили смо низ активности у сарадњи са Ученичким Парламентом наше школе.

Понедељак 7.10.2019. године – ученици првог  и другог  разред уживаће у спортским играма.

Ученици трећег и четвртог разреда кроз забавни квиз провериће своје право „Право да знам која су моја права“. Најбољи познаваоци Дечијих права представљаће своје одељење у такмичењу између одељења.

Израда паноа на тему Дечије недеље

Уторак, 8.10.2019. године – Ученици млађих разреда ће припремати здраву храну. – спремаћемо здраву ужини и како је све слађе када се дели, позваћемо у госте или посетити старије ученике и заједно користити своје право да живимо, растемо и развијамо се здраво. Заједно ћемо користити своје право да се развијамо здраво.

Тог дана у холу школе представници Ученичког Парламента прикупљаће слаткише, играчке и гардеробу, коју ћемо  у току Дечије недеље однети у Домове за незбринуту децу.

Среда, 9.10.2019. године – Реализоваће се спортски дан у међусмени. Турнир у бадминтону за ученике петог разреда.

Четвртак, 10.10.2019. -Ученици трећег и четвртог разреда уживаће у спортским играма.

– Имаћемо прилике да угостимо родитеље, баке, деке, личне пратиоце у улози предавача на тему Дечије недеље. Биће то врло занимљива размена информација.

-Ученици првог и другог разреда учествоваће у квизу.

Петак, 11.10. 2019. Замена улога деца-наставници и учитељи и још један спортски дан за ученике старијих разреда. Ученици седмог и осмог разреда организоваће  турнир у одбојци у међусмени.