28. Конкурс за дечју карикатуру “Мали Пјер”

|   Најаве

Пријатељи деце Врачара расписују 28. Конкурс за дечју карикатуру “Мали Пјер”.

Током претходних двадесет и шест годинa деца и млади у основним и средњим школама показали су велику заинтересованост, а наставници, бројни карикатуристи, хумористи, афористичари и други поштоваоци дечје карикатуре пружали су деци подршку за овај вид њиховог ликовног изражавања.

“Мали Пјер” је настао као право и шанса деце и младих да свету одраслих упуте своје поруке за детињство по мери детета.

Зато позивамо децу да учествују на 28. конкурсу који је отворен до 1. марта 2022. године.

Тема конкурса је слободна.

Она може да се односи на права деце и младих у породици, школи, друштвеном окружењу, на оне који им ометају и оне који им помажу да остварују своја права. У најширем смислу  слободна тема конкурса пружа могућност деци за изражавање свог креативног мишљења и критичко опажање света и појава око себе, али пружа им и могућност да укажу на одрастање без насиља и вршњачку толеранцију.

Услови конкурса

– Цртежи се могу радити на картону или хамеру величине 30 X 30 цм или на папиру блока бр. 5.

– Радови могу бити црно – бели или у колору, а могу садржати и назив цртежа – поруку.

– Сваки ученик може да учествује на такмичењу само са једним радом.

– Избор технике рада је слободан.

– Радови не смеју бити опремљени, нити урамљени.

– Радови морају бити оригинални и рађени самостално.

Сваки цртеж на полеђини мора да садржи читко исписане следеће податке: име и презиме, разред и одељење аутора, годину израде цртежа, назив, адресу и телефон школе, назив општине на којој се налази школа, име и презиме ментора –  наставника ликовне културе или учитеља  и контакт телефон аутора рада или ментора (радови без ових информација неће бити узимани у обзир).

Свака школа организује школску изложбу дечјих радова на којој се бирају најуспешнији цртежи за општинску ревију дечје карикатуре.

Радове на конкурс деца могу слати индивидуално, општинским удружењима Пријатеља деце, уколико се конкурс не организује у школи.