info@ossmarkovic.edu.rs

Завршна представа III2 ОШ "Светозар Марковић"

Завршна представа III2 ОШ “Светозар Марковић”

Кад машта пита и опомиње

“Аno domini 2124” – наслов који симболично позива на путовање у будућност. Маштом, оном дечјом, снажном, слојевитом, богатом свиме најлепшим што носе дечје душе… Али, на даскама Дадова 19.јуна 2024. ученици III2 нису маштали о месту на коме желе да буду. Нису шетали бајковитим пространствима, нити градили кућице од чоколаде… Тамне наочаре, које заклањају од сунчевих зрака, телефони, компјутери и остали креатори илузије и манипулације. Свет у ком смо оно што нисмо, зависни од лајкова и емотикона… Вођени младим и даровитим редитељем Петром Кокиновићем и наставницим Мирјаном Аврамовић, ученици III2 дочарали су свет коме води данашња стварност. Свет у коме, иако за другачији не знају, не желе да живе. Бирају онај са загрљајима, са светлошћу и бојама. Онај у ком је другарство у школском дворишту, парку и биоскопу, никако на Снепчету, Инстаграму и Тиктоку. Креативно и дубоко мисаоно указали су и опоменули одрасле на вредности за које су у свом детињству знали, а на које и они имају право.
Реч науке упутио је презвитер др Оливер Суботић, објаснивши из више углова последице данашњег отуђења и зависности од модерних технологија.