Посета Ботаничкој башти “Јевремовац”

bot

Посета Ботаничкој башти “Јевремовац”

Настављена је успешна сарадња наставника и родитеља у заједничком циљу едукације деце кроз практичну наставу. Тако је мајка једне наше ученице договорила посету Ботаничкој башти која је настала на месту воћњака Милошевог брата Јеврема. Посета је реализована у оквиру предмета Грађанско васпитање и Часа одељењског старешине. Ученици су сазнали да је садашња локација трећа у низу, јер су прве две потопљене и да је стакленац купљен на сајму у Дрездену. У њему су егзотичне тропске врсте којима су потребни посебни услови, јер се тамо где расту, клима више промени у току дана него у току године. Од  наших врста ту је свих десет типова храстова. Храст лужњак је најстарије дрво у башти, мада на лако питање – како то знамо, нисмо дали одговор. Покушали смо са годовима, кором, крошњом, али то је једноставно неко некад записао у тефтер. Уверили смо се да бор расте као кишобран, шта је различито код смрче и јеле, да је тиса отровна па испод ње не расте ни трава. Ученицима се допала и шетња кроз “Јапански врт” који је идентичан свуда у свету. Иначе, промотивна шетња баштом је сваке прве суботе у месецу.