Почиње „Оштро Перце 2017/2018“

perce_najava1

Почиње „Оштро Перце 2017/2018“

|   Најаве

Школски портал подржаће пројекат  „Оштро Перце 2017/2018“, чији су концепт осмислиле Слађана Галушка, библиотекарка у Основној школи „Свети Сава”  и Анђелка Танчић, наставница српског језика у Основној школи „Светозар Марковић” из Београда.

Циљеви овог, сада већ традиционалног пројекта, су побољшање и развијање читалачке, информационе и медијске писмености ученика и подстицање употребе информационих технологија у настави и развијање дигиталне писмености ученика.

„Оштро перце“  помаже развијање међупредметних компетенција ученика,  афирмацију постигнућа ученика у области стваралаштва и подиже квалитет образовања, али и афирмише постигнућа/активности наставника и библиотекара.

Пројекат подстиче сарадњу међу ученицима, наставницима и библиотекарима, а има и такмичарски карактер. Наставници и школски библиотекар помажу ученицима да стекну вештине информационе, медијске и дигиталне писмености и да развијају међупредметне компетенције. Током пројекта ученици читају књижевна дела предвиђена наставним планом и програмом за српски језик, а о њима разговарају са наставницима и библиотекарима, након чега израђују задатке – наводе ауторке.

Ученици млађих разреда имаће задатак да, користећи бајке предвиђене наставним програмом, направе сликовнице, док ће ђаци старијих разреда, на основу задатих књижевних дела и наставног материјала, морати да направе најбоље трејлере и дигиталне приказе.

Детаљне елементе пројекта и пропозиције конкурса можете погледати/преузети у документу „Оштро Перце 2017/2018“.