Обавештења

Информација о новчаном награђивању ученика од стране ГО Врачар

Поштовани,

Шаљем вам информацију да Градска општина Врачар награђује ученике који су на градским (окружним), републичким, регионалним и међународним такмичењима освојили награде. Захтев за награђивање се налази на Писарници општине и може се поднети до 1. децембра. Такође напомињем да се у разматрање узимају само награде које се налазе у Годишњем календару такмичења основних и средњих школа које прописује Министарство просвете, науке и технолошког развоја. У такмичења се не убрајају: смотре, турнири, ревије талената, дружине, секције, изложбе, конкурси, квизови, купови, колоније, лиге и друге ваннаставне активности, као и екипне (тимске) награде.

Право на награду имају:

–          ученици основних школа са Врачара, који имају пребивалиште на територији Градске општине Врачар,

–          ученици основних школа са Врачара који основно образовање настављају у специјализованим школама и имају пребивалиште на територији Градске општине Врачар,

–          ученици који су завршили врачарску основну школу или су након похађања врачарске основне школе наставили и завршили основно образовање у специјализованој школи, имају пребивалиште на територији Градске општине Врачар, освојили су награде на регионалним и међународним такмичењима, али су се за та такмичења квалификовали резултатима постигнутим на такмичењима која се организују за основне школе,

–          ученици основних школа са Врачара који су завршили основно образовање у специјализованој школи, образовање настављају у специјализованим школама са Врачара и имају пребивалиште на територији Градске општине Врачар,

–          ученици средњих школа са Врачара, који имају пребивалиште на територији Градске општине Врачар.

За све додатне информације стојим вам на располагању.

Срдачно,

Невена Јокић

МА политиколог социјалне политике

Послови привреде и друштвених делатности

Управа Градске општине Врачар

Његошева 77, Београд

тел. 011/ 3081-537

mail: n.jokic@vracar.rs

Петак,  9.11. је нерадни дан –јесењи распуст, а у понедељак 12. 11. се празнује Дан примирја у Првом светском рату, тако да је и понедељак нерадни дан. На наставу се враћамо у уторак 13.11. и настављамо у редовним сменама –парна смена иде у школу пре подне, а непарна после подне. Овај мини распуст искористите да се мало одморите од школских обавеза и прикупите снагу за наставак.  Тромесечје односно први период када сводимо оцене је од 13.11. до 15.11. 2018.