Европски дан језика

jezici

Европски дан језика

У среду 26. септембра у нашој школи уприличена је представа поводом  Европског дана језика. Учествовали су ученици свих разреда наше школе. Програм су водили ученици осмог разреда Јована Бурза и Коста Стијовић.  Они су нас поред најављивања учесника, упознали са разним занимљивостима везаним за европске језике.

Прво су се на страним језицима представили ученици наше школе чији родитељи имају различите матерње језике. После њих су наступили наши најмлађи ученици- први разред нас је поздравио на руском језику, а други разред песмицама на енглеском језику.

Са два скеча на енглеском језику представили су се ученици   четвртог разреда.

Затим су шестаци имали сценски наступ са песмом са дечје евровизије на шпанском језику.

Ученици шестог и седмог разреда који уче француски језик говорили су дијалоге из „Малог принца“.

Последњи део представе био је резервисан за наше најстарије ученике- Наталија из седмог разреда је рецитовала, а Јана и Валентина из осмог разреда отпевале су песме на енглеском језику.

Сви учесници и гости су уживали у програму и осим лепог искуства, научили су нешто ново- јер учењем страних језика не уче се само различите речи за исте ствари, већ се усваја и другачији начин размишљања и поглед на свет.